Prodej a doprava betonových výrobků

+420 777 344 949

kontakt@miroslavsmid.cz

Choceradská 6, 251 62 Svojetice u Prahy | Otevírací doba po - pá 7-18 hod., sobotní provoz po telefonické domluvě.

Historie firmy

 • V roce 1982 zakoupil p. Miroslav Šmíd st. statek ve Svojeticích s úmyslem zabývat se zemědělskou činností.
 • V roce 1991 koupil první stroje – jeřáb AD 16, bagr DH 112, nákladní vozy Tatra T148 a LIAZ.
 • Souběžně se zemědělstvím začal podnikat v oboru stavebních a zemních prací a autodopravě.
 • V roce 1998 ukončil zemědělskou činnost a začal se plně se věnovat práci ve stavebnictví. Postupem času rozšířil vozový park, firma se začala rozrůstat a vypracovala se do své nynější podoby.
 • Dalším stupněm ve vývoji byl konec 90. let, kdy firma p. Šmída rozjela spolupráci s výrobcem betonových jímek a stropních panelů DYWIDAG PREFA a.s. (od roku 2015 pod názvem H.A.N.S. prefa, a.s.) a začala s prodejem a montážemi betonových výrobků. V roce 2016 firma realizovala 226 akcí spojených s pokládkou stropních panelů a 106 akcí v rámci realizací betonových jímek.
 • Pro zkvalitnění služeb byly zakoupené nové jeřáby i nákladní auta, rozšířilo se pole působnosti na práce spojené s usazováním jímek a pokládkou panelů nejen po celých Čechách, ale i na Moravě.
 • V objektu firmy započal prodej betonových výrobků firmy EUROBETON MABA Chvaletice. Pro vlastní potřebu nechal majitel vybudovat v areálu čerpací stanici a mycí linku s čističkou odpadních vod.
 • Pro zabezpečení kvalitních služeb zákazníkovi vznikla v areálu deponie, kde je možné zakoupit betonové výrobky a od roku 2016 rozšířen sortiment sypkých materiálů (štěrky různých frakcí a písky). V případě zájmu zákazníka o jinou frakci štěrku, než která je k dispozici na deponii, firma zajistí nákup a dopravu z blízkého lomu. Dále zajišťuje odvoz stavebního odpadu vlastním nákladním Ivecem s kontejnery o objemu 3,66; 6 a 11m3 na skládku v obci Radim. Od roku 2016 je firma zařízena pro sběr odpadu.
 • Za zmínku jistě stojí informace, že firma zajišťuje komplexní zainvestování pozemku, tzn. přípravu komunikací včetně přípojek na vodu, plyn, kanalizaci spádovou i tlakovou.
 • Díky neustálému rozvoji firma v roce 2016 rozšířila kancelářské prostory, stejně tak došlo k rozšíření stání pro vozový park ve dvou nově vybudovaných halách.
 • V současné době je velkou výhodou moderní vozový park včetně nových služebních vozů Citroën Berlingo.
 • Firma nabízí profesionální služby v oblasti autodopravy, zemních a jeřábnických prací.

Zemní práce

cat-m313

Provádění výkopů pro základy nejen rodinných domů, ale i velkých nebytových prostor jako jsou výrobní haly. Výkopy pro zabudování bazénů, výkopové práce při výstavbě inženýrských sítí, dále provádění demoličních prací. Firma disponuje stroji – 4x kolové rýpadlo CAT M313C + 3x bourací kladivo, 2x pásové minirýpadlo CAT 304 CR, 2x traktorbagr JCB 4CX, 1x nakladač Bobcat S250, 1x nakladač CAT 914G.

Jeřábnické práce

LIEBHERR--LTM-1055

Využití strojů při usazování betonových jímek, při pokládce stropních panelů nejen na rodinné domy ale i na stavbách velkých výrobních hal, při přenášení těžkých břemen, při montážích dřevostaveb, při usazování mobilheimů aj. Pro tyto práce firma nabízí 2 nové autojeřáby LTM s prodlužovacími krakorci - Liebherr LTM 1055 a Liebherr LTM 1030, dále autojeřáb Tatra AD 28.

Autodoprava

tatra-815

Zajištění dopravy zboží a materiálu k zákazníkovi – sypké materiály z lomu nebo z vlastní deponie, veškerý (nejen) stavební materiál, odvoz odpadu na skládky kontejnerovým Ivecem, přeprava nadměrných nákladů, stavebních strojů. Pro tyto účely firma vlastní Volvo FM12 + návěs, podvalník, vana, 2x Tatra sklápěč T815 EURO 5, 1x Tatra Phoenix sklápěč EURO 6, 2x Tatra T815 valník, 2x Iveco kontejner.

Závěrem

Vzhledem k širokému spektru techniky je firma schopna nabídnout zajímavé ceny a pracuje rychle, není vázána na jiné subdodavatele.

Dnes zaměstnává firma více jak 35 zaměstnanců, včetně členů rodiny. Každý ze zaměstnanců je spolehlivý, svou práci plní ke spokojenosti zákazníka i zaměstnavatele.

Dalo hodně práce vybudovat firmu takovou, jaká je dnes. Ale stálo to za to. Při pohledu zpět je vidět kromě velkých starostí a spousty dřiny také kus dobře vykonané práce a to je důležité.

Více informací o námi prováděných operacích je Vám k dispozici na našich webových stránkách www.miroslavsmid.cz, kde ve složce reference jsou k nahlédnutí fotografie z vybraných realizovaných akcí, ceníky výrobků i materilů, důležité kontakty.

 

Naše partnerství

statek-svojetice